<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Archives: 2008 May | Aslı Elif Malcı

Archive for May, 2008

Bugün Cuma

Üzerine güneşin doğup battığı en hayırlı gün olan Cumaya güzel bir dua ile not düşelim istedim:

 

“Ey günahkâr kullarına sırat-ı müstakimi bulmaları için fırsat üstüne fırsat veren yüce Mevlâ’mız! Bizler çok hatalar ettik, çok günahlar işledik. Şimdi “Tevbeler tevbesi!” diyor, huşû ile iki büklüm oluyoruz.

Şayet bizi cezalandıracak olursan adaletinle muamele etmiş olursun; yok eğer bize bütün kusurlarımıza rağmen, o hududu olmayan rahmet ve merhametinle muamelede bulunur ve affedersen, o da Sen’in fazlın olur.”

May 30, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Doktor Kontrolumuz

2′li tarama testlerimizin sonuçlarını doktorumuza göstermeye gittiğimizde doktorumuz sadece sonuçları değerlendirmişti ve bizi muayene etmemişti.Yavruşumuzu göremediğimiz için öyle üzülmüştük ki abartıp 2 gun sonra Bayındır Hastanesinden Doç. Dr. Kemal Göl’den randevu alıp gittik. Yeni doktorumuzla tanışma, gebelik hikayesi derken epey sohbet etme fırsatı bulduk. Kemal Bey öncelikle doktorumuz olan Tarık Aksu’nun çok iyi bir seçim olduğunu, ilk micro  denememizde hamile kalmamın ve özellikle  tek gebelik olmasının tüp bebek uygulaması olarak çok büyük başarı olduğunu belirtip, “Kıymetli bebeğimizi” ultrasonda  epey incelemişti. “Kıymetli  bebek” tabirini bizim doktor pek kullanmayı tercih etmese de, gösterilen bu ilgi ve alaka epey hoşumuza gitti diyebirim.Ayrıca doktorumuzu tanıyan başka bir doktordan doktorumuz için aldığımız övgüler de bizi biraz daha rahatlattı açıkcası.Tabiii “cinsiyetini görebiliyor musunuz?” sorusunu,  fırsatını bulur da sormaz mıyız? Doktorun gülerek bize verdiği cevap ise henüz çok erken ama kıza benziyor “hadii %51 kız gibi demiş olayım” olmuştu.Bunu hep gülümseyerek hatırlayacağım.Utrasonda bebeğimin  burun kemiğin  çok belirgindi ve doktorda bunun iyi bir şey olduğunu bir doktor gözüyle down sendromlu olmadığını anladığını söylemişti ve ben de desenize annesi ve babası gibi koca burunlu olacak demiştim :) ). Yani o kadar daa koca burunlu olmasakta profilden biraz büyük görünüyor burunlarımız.Bu ne şekilcilik di mi?

Bebişimin çok guzel görüntülerini basıp verdi doktor, onları da en yakın zamanda scannerdan geçirip eklemek istiyorum.13+4 olduğumuz bu muayene sonucunda boyumuzun 8 cm olduğunu öğrendik.Büyüyoruz :)

 

May 22, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Migren Atakları ve Kramplar

Hamilelikte azalmasını bekledigim migrenim, dusundugumun aksine gittikce siddetini artırmaya basladi.Dun kendimi eve zor attim.Kafama, boynuma, kulaklarımın arkasina yaptigimiz buz compressleri pek bir ise yaramayinca istemeye istemeye parolu alip yattim.Bugun daha iyi gibiyim.

Ayrica geceleri bacaklarima giren kramplardan kaynaklanan kas agrilarini zaman zaman hissediyorum.Doktora hep bu krampları soracağım diyorum ama her seferinde unutuyorum.Süt ürünleri ve muz yemeye calisiyorum.Ozellikle kramplar her girdiginde kalsiyum ya da potasyum eksikliği aklima geliyor.”Yetersiz mi?” aliyorum diye dusunuyorum ama iştahsızlığımın hat saflarda oldugu bu donemde cok fazla da almama imkan yok gibi.

May 22, 2008 Post Under Öylesine - Read More

2. trimestera girdik

 ikinci trimestera dun girdik.Mide bulantılarımız biraz azaldı. Ama bu zamana kadar pek olmayan uyku halini yogun hissetmeye basladık.Dun 2′li tarama testlerimizin sonuclarını doktorumuza gosterdik. Cok endiselinecek bir durum yok gibi. Tabikiii risk her zaman mevcut.Neyse doktorumuza sonucumuz gostermeye giderken keske soleee bizi tekrardan utrasona soksa da yavrusumuzu gorsek diye gecirdik icimizden ama doktor muayene etme geregi duymadı. Aslında para almamak icin boyle davrandıgını  dusunuyorum. Nedee olsa her muayene icin 200 YTL oduyoruz ama olsun dedik paramızı da hazırlamıştık ama olmadı bize 5 Hazirana randevu verdi.Yani 15+4 oldugumuzda bize gorecek.Cinsiyetini de gorebilir miyiz dersiniz?

15 gunumuz var ve bu 15 gun nasıl gececek bilmiyorum. 

 

Bizdeki değişikliklere gelince: aslında pek değişiklik yok gibi.Ara kasık agrılarım oluyor ve bu agrılarda olmasa yavrusumun buyudugunu hissetmeyecegim.Pek karnımız yok.Bana sanki bir sabah uyandıgımda karnımı birden buyumus olarak gorecekmisim gibi geliyor.

 

Şu anda yapabilecegimiz en iyi sey bol bol dua etmek diye dusunuyorum.Rabbim yardımcımız olsun.

 

 

May 21, 2008 Post Under Öylesine - Read More