<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Archives: 2008 July | Aslı Elif Malcı

Archive for July, 2008

Doktor Kontrolu

Kızımızın son doktor kontrollerinde herşey normal çıktı.Yeni doktorumuz Prof. Dr. Nilgün Turhan’la tanıştık muayene olduk.ertesi gün ayrıntılı utrason için Eyüp Ekiciye gittik.Herşeyin iyi olduğunu öğrendik.Hafta sonunda ODTU ye gidip balık yedik yürüyüşümüzü yaptık, başağrısıyla uğraştık, kuzen Zeynep’i annesi bize bıraktı ona baktık.Salıncağımızda Zeynep’i salladık.Kısaca son günlerimiz böyle geçti.Biraz yorucu bir hafta sonuydu ama bugun daha iyiyiz.

Doktordan yeni resimler aldık.Alttaki resimde esniyoruz.Sabahin köründe çocuğu doktora götürürsek o da bol bol esner di mi?

July 21, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Nerde Kalmıştık

  Yarın doktor kontrolumuz var.Aslinda yeni hastene ve yeni doktorla tanışma randevusu. Bakalım ne olucak.Güzel bir tabirle bakalım kaç tane kurbağa öpeceğiz doğru doktoru bulana kadar.

  Bu arada son hızla alışveriş yapıyoruz.Hamileliğimin başında bebeğimim eksiklerini hesaplayınca nasıl bitireceğimi düşünürdüm.Ama biraz fazla abartmışım nerdeyse bebeğimin herşeyini tamamladık eşimle :)  En zorlandığımız konu bebek odası oldu.Bebek odaları çok küçük geldi gözümüze.Bir de teyzemizin deneyiminden faydalanarak ve evdeki her yerin bebeğin odası olacağını düşünerek onun için ayırdığımız odaya tepe mobilyadan genç odası aldık.Çabuk büyüyecek benim kızım.Koca bir yatak odası oldu aslında.Odanın  fotolarını çekip koyacağım eger odanın ortasındaki koca koşu bandını diğer odaya taşıyabilirsek…
  
    Neyse  aldıklarımın bazılarının internette bulunan resimlerini koyayım.Güle güle sağlıklı sıhhatli günlerde kulanmayı nasip etsin Rabbimiz.
  

İlke’nin salıncağını çok beğenmiştik hatta bayılmıştık.Burda park yatağın rengi pembe ama biz pembesini bulamadık ve kırmızıya razı olduk.

 

Aslında bizim portbebemiz kraftın 2007 modeli ve renk olarak  yeşil ama internette o modelin resmini bulamadım.neyse aralarında cok bir fark yok.

July 16, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Kendimizi Toparladık

     Nerdeyse bir aydır kendimizde değildik. 3 lu tarama testimizin sınırda çıkmasıyla HRS de başlayan ve Gazi Üniversitesinde son bulan amniyosentez olayından sonra ancak kendimize gelebildik.

    Aslında fazla ayrıntıya girmek istemiyorum yeterince gerilip üzüldük.Şöyle özetlersek doktorumuzun amniyosentez konusunda ısrar etmesi, bizim karar verememiz defalarca ayrıntılı utrasona girmemiz ve sonucunda 6 doktorla görüştükten sonra amniyosentez yaptırmamız, yattık, dinlendik, atlattık derken benden alınan sıvının genetik labarotuvarından kaynaklanan teknik nedenlerden dolayı bozulduğunu öğrenmemiz ve tekrar amniyosentez yaptırma kararı vermeye zorlanmamız.Yaptırmama konusunda direnmemiz neticesinde alınan örnekten kurtarılan 25 hücre ile fish çalışılması ve sonucun iyi gelmesi…

 Bazı şeylere kader deyip geçmek gerekiyor ama yaşadığımız bu stresi epey unutamayacağa benziyoruz. 

July 7, 2008 Post Under Öylesine - Read More