<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Archives: 2008 August | Aslı Elif Malcı

Archive for August, 2008

Kuzen Zeynep

Bu da kızımın 6 aylık kuzeni. Biz tüp bebekte  ilk iğnelerimize başladığımızda Zeynep bir süpriz yapıp 4 hafta önceden doğmuştu ve bir  hastaneden diğer hastaneye koşturmamıza rağmen yinede doğumuna yetişememiş onun ilk çığlıklarını duyamamıştık. İnsaallah kızım ve ben,  bundan sonra her zaman yanında oluruz.

August 25, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Hastaydık

    Geçen hafta epey hastaydık.haftanın buyuk bir bolumunu evde raporlu geçirdik.kolumuzu bile kıpırdatacak halimiz yoktu. bu arada da doktorumuz Nilgun Hanımla randevumuz vardı. zoraki doktora gittiğimizde karnımızda sertliklerin olduğunu söyleyip bizi NST ye bağladı.yarım saatlik kontrolun sonunda kasılmalarımızın eşiğin üstünde olduğu ortaya çıktı ve gözlem için hastanede kaldık. serum tedavisini ile birlikte NST ye tekrar bağlandık.Kasılmalarımız ve ağrılarımız yine devam etti. yapmamız ve yapmamamız gereken şeyleri söyleyip evde dinlenme önerdi doktorlar.Neyse bu haftalarda bir de son derece hasta olunca bu tip ağrıları normal varsayıp eve geldik. moralimizi yüksek tutmaya çalıştık. hatta kötü olasılıklardan bahsedenlere çıkıştık.bol su ve süt içtik. boğaz şişkinliğimiz biraz daha iyiye gitti. Annem de gelip evin butun işlerini yaptı. Bu bana ve eşime çok moral oldu. Hem çok düşünmememizi sağladı hem de cok yorulmamamızı. Bu hastalık hali ve yorgunlukla Berat kandilini de çok iyi geçirdiğimiz  söylenemez. Rabbim her gunumuzu berat yapsın insaallah.
    Kızımda karnımda bol bol uyudu.oyle ki hareketsizliği beni sık sık ağlattı. çok duygusalız şu günlerde anlayacağınız. özellikle dun cok hareketsizdi. Eşimle annemleri bıraktıktan sonra eve dönüşte bu duruma çok canım sıkıldı. yine butun kötü olasılıklar kafama çullandı. biraz uzandım belki hareket eder diye ama pek birşey olmadı.Kalbini dinledim atışları normal gibiydi ama tatmin etmedi. Gecenin bir vakit biraz pekmez içtim 4-5 çay kaşığı kadar üstüne armut  yedim sırf kızım hareketlensin diye ( armudu cok seviyoruz bu arada hemen tekmelemeye başilıyoruz yedikten sonra)  . sonrasında saat 1′e gelirken yattım.yattıktan 5 dakika sonra bizim ki hareketlendi ama ne hareketler ne tepikler.epey güldüm. eşime “karnımdan çıkacak babası galiba bu kız” dedim durdum. ne kadar mutlu oldum anlatamam. gece gündüz bir elimiz karnımızda zaten.benim küçük mucizem, canım yavrusum Rabbim seni esirgesin.

August 18, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Hastayız

Boğaz şişkinliği, burun akıntısı, gözlerde yanma yavaştan yavaştan hasta olmakta olduğumuzu gösteriyor ve  bugunumuz epey kötü geçiyor.Ihlamur ve su içiyoruz bol bol.İnsaallah daha da kotu olmayız.Böyle durumlarda ne yapılır tam bilmiyorum ama ilaç kullanabileceğimizi pek sanmıyorum.Ateş yükselmesine karşı parol alabilirim diye düşünüyorum.

August 11, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Sözün Özü

   Bugün her zaman bir miktar kırgınlık ve kızgınlık duyacağım insanlar aklıma gelince duyduğum acının da etkisiyle içimden tam birşeyler geçirmiştim ki okuduğum kısa ama özlü bir anekdotla sarsıldım:
” Muhammedî ruh, şefkat ve merhametle yoğrulmuş karakter demektir. Öyle bir karaktere sahip olan insanın, başkalarının şekavetini istemesi mevzubahis olamaz.
   Hatta muhatapları nasıl davranırsa davransın, onun mukabele-i bilmisil yapması, kahriyeler okuması ve lanetler yağdırması mümkün değildir. Zira beşere bu ruhu kazandıran Şefkat Peygamberi, şahsına reva görülen işkenceler, eziyetler ve zulümler karşısında dahi insanların hidayetlerini dilemiştir. “

August 8, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Bizden Son Haberler

pazartesi, salı evdeydik.Pazartesi kuzen zeynep’e e baktım.oyunlar oynadık.evde hiçbir işe dokunmadık.yemek bile yapmadık.Akşam eve gelen eşim evin halini görünce bir bebekle  evi nasıl bu şekilde dağıtabildiğime şaştı.Annesi zeynep’ alınca bizde eşimle yemeğe çıktık.akşamın ilerleyen saatlerinde ayaklanan migrenim gece dayanılmaz bir hal alınca mecburen parol almak zorunda kaldım.Sabah kalktıgımda hala başım ağrıyordu ve kahvaltıdan sonra kola ile birlikte tekrardan parol aldım.Sonra şöyle bir evimin haline bakınca evin gerçekten de çok dağınık ve pis olduğunu gördüm.Hadi dedim kızıma işe yavaştan yavaştan başlayalım.sonra bir başladık pir başladık.işler bitmek bilmedi ama bizde de enerji bitmek bilmedi.Nasıl oldu anlamadım ne belim agridi ne de yoruldum.hamileliğim boyunca ilk kez kendimi bu kadar enerjik hissettim.Aksam eşim gelince evin her tarafının silinip süpürüldüğünü görünce çok fena sinirlendi.Erken doğum yapmaya mı niyetin var şeklinde başlayan laflar sonunda dayanamadım ve fena ağlamaya başladım.sonrasında doppler aletimizle kızımın kalbini dinledim.duş aldım ve yemek yapmayı düşündüğüm halde eşim yemek yapmama izin vermedi, dışarı çıkıp sultanahmet köftesi yedik, biraz bebek mağazaları dolaştık.Sonrasında korkunc bir yorgunluk ve bel agrisi, şişen ayak altlarım ve butun bunların sebep oldugu uykusuzluk. Gerçekten de biraz kaşındım.Bir de arada kızımla konuşarak annesinin sporda yapması gerektiğini ve butun bunların spor oldugunu anlatıyorum yaa ne yapmaya çalışıyorsam.Umarım herşey yolunda

gider .

 

 

August 6, 2008 Post Under Öylesine - Read More

Son Halim :)

  
                       Çok güzelim di mi? Acaba doğunca bu fotolardaki halime ne kadar benzeyeceğim?

August 1, 2008 Post Under Öylesine - Read More