<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Archives: 2009 April | Aslı Elif Malcı

Archive for April, 2009

Bizden Haberler

1,5 ay olmuş blogumuza birşeyler yazmamışız.Yazılacak çok şey olmasına rağmen bir türlü yazamıyorum.Vakit çok çabuk geçiyor ve ben hiçbirşeye yetişemiyorum.Kızımın emme sorunu bu son ayımızda hat safhaya ulaştı.Hani doymayan çoçuk çok duyuyorum ama az emen pek var mıdır bilmiyorum.Ben zorlamasam günü 1-2 emme ile bitireceğiz.4. ay doktor kontrolumuzde 530 gr almışız.Bu ay bu kiloyu bile alabileceğimizden emin değilim.O kadar zor emiyor ki ve bu emme de illaki uyurken olacak.Emmenin uykuya bağlı olması ve uyku saatininde gittikçe azalması emmemizi daha da azaltıyor.Bütün gün gerilen sürekli emzirmeye çalışan bir kişi olarak hayatımdaki çoğu şeye vakit bulamıyorum.İnanmayacaksınız belki ama çoğu kere ağlıyorum.Sorunun ne olduğunu bir türlü bulamadım bir de sütten çıkma korkusu var.Yani anneliğin bu kadar zor olduğunu bilseydim… Neyse şükür Rabbime.Ama gerçekten çok yıpranıyorum.Denemediğim yol kalmadı kaşıkla veriyorum, biberonla veriyorum almıyor.Hani sütün tadımı kötü diye düşünüyor ama o da değil aldığı zaman çok iyi emiyor.Bu çocuğa mama versen bile almayacak bir de mama aldığı zaman memeyi hepten bırakacak.Bu yüzden ek gıdaya geçişi bile ağırdan alıcam.Aslında benim kızım doğduğundan beri çok uysal bir çocuk ve melek çocuk denilen cinsten.Fazla melek bir lokma bir hırka diyecek heralde büyüyünce.Emme sorunu olmasa bana hiçbir yükü yok.Hiç ağlamayan bir bebek.Her daim mutlu ve güleryüzlu.Canım yavrum benim Rabbim bahtını açık etsin.

 
Gözlüklerim osse den merak edenlere Havalı  
 
İyice yerleştim oturma odasına :)
Elbisem yakışmış mı?
Hazırlanmış bir yere gideceğe benziyoruz değil mi?

Bir de 4. ay kontrollerimizde küçülmek üzere olan mıngıldağımız ve kesilen D vitaminiz var.3 doktorla konuştuk bunlardan 2 si mıngıldak küçülmesinde D vitaminin bir etkisi olmadığını devam etmemiz gerektiğini söylüyor diğer doktor ki bizim devam ettiğimiz doktor dışardan alına D vitamininin mıngıldakta erken kapanmaya sebep olabileceğini söylüyor.Anlayacağınız kafamız çok karıştı ve epey endişelendik.Mıngıldağın erken kapanması baş çevresinin büyümesini engelleyebilecek bir unsur.4 ay dan önce kapanmalar zeka gelişimini etkilebiliyormuş.Mıngıldağın kapanması ancak baş çevresinin büyümediği zamanlarda önemli oluyor.Bu yüzden aylık baş çevresi büyümemiz önemli.Aslında baş çevresi beyin büyüdükçe büyüyen birşey.Bu yüzden çocukların nörölojik gelişimlerinin de iyi takip edilmesi gerekiyor.
araştır araştır ,oku okuuuu, bol bol endişelen bizim günlerimizin nasıl geçtiğini az çok tahmin edebilirsiniz.

Bu arada kızım neler yapıyor konusuna ben de değineyim.
4,5 aylık olduğumuz şu günler itabariyle
-oyuncaklarına uzanıp alıp oynayabiliyor
-babasının kuçağından bana gelmek için kollarını açmaya benzer hareketler yapıyor
-bütün parmaklar çok güzel emiliyor özellikle baş parmak, sonumuz ne olacak bilemiyorum.anne baba tırnak yiyorsa çocuk parmak mı emiyor acaba :( (
-Kafayı kaldırıp oturma pozisyonuna gelmeye çalışıyor.Nerseyse oturacak
-Sırt üstünde yatarken yarım dönüyor
-Yüz üstü yatarken canı isterse bütün enrjisini toplayıp bir çırpıda dönüyor
-Konuşmaya benzeyen sesler çıkarıyor
-Kahkaha atıyor
-Bir iki bir iki bu iki kelimeyi çok iyi biliyor sesli oyuncaklarda duyulsa bile hemen tepki veriliyor.
-Farkı bir şarkı söylediğimde hemen yadırganıyor ve dikkatle dinleniyor.
-Bana çıkışıyor kızıyor arada kayıyor galiba :) )
-Oda içerisinde bizi başıyla takip ediyor.

Vee son olarak bir kaç foto koyalım

Ama gitmiyoruz evde bebek arabamla annem beni dolaştırıyor. Bütün odalara girip çıkıyoruz.Haa bu arada rınnnn rınnn diye motor efekti yapması lazım yoksa çıkışıyorum ona.

Bu daa en yeni fotom .Nasılım ama!!!

Ayakkabılarımı görmüşmüydünüz?
Bu daa tartım.En ucuzundan.Babam aldı.Kendine işkence etmek isteyen anne babalara şiddetle önerilir!!!
Bunlarda benim hoşgeldin bebek süslerim.Hoşbulduk hoşbulduk {#emotions_dlg.cheesy}
Vee daha anne karnında 4 aylıkken doğar doğmaz okunmaya başlanmak üzere alınan kitabım.


Bu ne dersiniz? Bu bir küçük doppler aleti.Annemin karnındayken anne ve babamın benim kalp atışlarımı dinlemek için kullandıkları alet. Annem hala gördükçe duygulanıyor ve o sesleri özlüyor Mahçup.Ben bu anne baba ile ne yapıcam?
Annemin babama aldığı titanyum yüzük kutusunda tutulan tırnak makasım.İşi biraz sulandıralım di mi Siritiyor
April 2, 2009 Post Under Öylesine - Read More