<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Archives: 2012 February | Aslı Elif Malcı

Archive for February, 2012

Burdayız

Ahmet er Rifai’yinin 5 sayfalık duasının bir bölümüyle dostlara selam gönderip, burdayız diyelim :)

Ey Allah’ım! Sen Melik’sin. Hakk’sın. Hayy’sın. Senden başka ilah yoktur. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Kötülükler işledim. Nefsime zulmettim. Günahlarımı itiraf ediyorum. Hatalarımı bağışla. Günahları senden başka hiç kimse bağışlayamaz. Ey Gafur, şekür ve halim olan Allahım. Hamde layık olan sensin. Sana hamdederim. Çünkü sen bana bir sürü mevhibeler tahsis ettin, fazlını ulaştırdın. İhsanınla beni kendine dost yaptın, sıdk kapısının bekçisi kıldın. Bu sıdk ile bana bir çok nimetler verdin. Belaları benden uzaklaştırıp istediğim şeylerde beni muvaffak kılarak bana ihsanda bulundun.

Yine sana dua, münacat ve tazarruda bulunduğumda bana icabet ettin. Seni nerede olursa olsun arzuladığımda kendime komşu ve hazır buldum. İşlerimde yardımcı ve gözetleyici buldum. Hatalarımı bağışlayıcı ve ayıpları örtücü buldum. Ahirete ne hazırladığımı görmek için gönderildiğim şu ibret ve imtihan dünyasına geldiğimden beri, göz açıp kapayıncaya dek senin iyilik, hayır ve yardımının kesildiğini görmedim. Ben bütün zararlı ve dalalete düşürecek şeylerden, musibet ve belalardan, ayıplardan, kıtlık ve zor şartlardan, ihtiyaçlardan ve üzerime her çeşit belaları sevkeden kederlerden azad edilmiş kölenim.

Senden güzellik ve faziletten başka bir şey görmedim. Senin bana yaptığın iyilikler sayılmayacak kadar çoktur. Senin bana yaptıkların mükemmel, lütufların ise benim kefilimdir. Fazl-u kereminin ardı arkası kesilmez. Sen benim ayağımı kaydırmadın. İsteklerimi gerçekleştirdin. Hazarda (barış ve güven) ikram, seferde ihsan ettin. Hastalıklarıma şifa verdin. Dünya ve ahirette bana afiyet bahşettin. Düşmanlarımı bana saldırtmadın. Bana kötülük yapmak isteyenlere karşılığını verdin. Düşmanlık edenlerin kötülüklerinden beni kurtardın…

February 22, 2012 Post Under Öylesine - Read More

Hangi İŞ?

Meğer herşey hastalık değilmiş!!!!

Erkenden halledilmesi gereken vazife ertelenir, ağır bir gaflet uykusu çöreklenir.Şeytana kapı açılır.Şeytan bir süret bulur ve rüya aleminde boş işlerle meşgul eder.Vazife gider.Boş ve kötü geçen bir geceden sadece vesveseden öteye gidemeyen hisler kalır.

Teşhis konulur.Vazife bekletilmez.Güzel geçen bir gece, rüya aleminde bile devam eden gerçek bir yaşam.

Yine erkenden halledilmesi gereken vazife ertelenir, ağır bir gaflet uykusu ve yine şeytana kapı açılır.Şeytan hangi sürete gireceğini artık kesin biliyordur.Ve rüya alemi…Uyandığında allak bullak olan bir zihin.Yine hastalıklı düşünceler.

Bizi bizden iyi tanıyan Rabbimiz ve onun yarattığı şeytan…

Bunların sonunda hissedilen büyük bir şükür hissi; öyle kıymetli, öyle değerli…İnsan kuzusuna bunları nasıl anlatır? Anlatılanlar kalpte tesir bırakır mı? Ben düşerek kalkarak öğrendim, yavru kolay öğrensin demekle bu iş olur mu; hangi İŞ?

Ve hayatımın içinden bir nokta: this is my HOUSE :P .Ne şeytan-i ne de vesvese-i, sadece hayranlık uyandıran…

February 6, 2012 Post Under Öylesine - Read More