<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Archives: 2012 July | Aslı Elif Malcı

Archive for July, 2012

Böyle Sarılınır Babaya

Kesinlikle babasına daha düşkün bu kuzu :P

Geçen hafta sonu bir ara kızımla dışarı çıkıp geldik.Baba öyle dellendi ki, neymiş efendim iftara çok az kalmış, sofra hazırlayacağım yere aklıma esip dışarı çıkıyormuşum.Ayy sanki boşuna çıktık.İşimiz vardı, hallettik geldik.Neyse adamcağız oruçtu alttan aldık, öptük sarıldık.Oruç başına vurmuş senin dedik :)

Sonra hadi madem iftar yetişmeyecek diyorsun, çıkalım dışarı dedik.Canlı fasıl eşliğinde güzel bir iftar yapıp geldik.

July 30, 2012 Post Under evlat - Read More

Kuzen Zehra

Nerdeyse 2 ay önce teyzemiz atıp 2 kızını arabasına bize geldi.Nerdeyse ilk kez 2 kuzenimizle birlikte vakit geçirdik.Çok güzel bir gündü.Çok uyumlulardı.Kesinlikle 3 kız 2 kızdan daha iyiymiş :)

July 30, 2012 Post Under Öylesine - Read More

O kadar kötü değil

Bizim iş yerinde kapılara asansör yakınlarına yakını vefat edenlerin ilanları asılıyor genelde.Göz atmadan geçemiyorum her nedense.Geçenlerde birinin dedesinin vefat haberini okuyunca garipsedim, ilk kez “dede” lafzı ile karşılaştım bu türden ilanlarda.Hem de saçma geldi; hani yaşını başını almış birinin ölümünü bu derece duyurup teselli beklemek anlamsız geldi.Şu sıralarda 70 yaşı duyunca “Vayy bee iyi yaşamış” dediğim için.

Annem 3 hafta sonra hastaneden çıktı.Sonuçlar hiç iyi değil.Riske atılacak bir durumu yok; kemoterapiye devam.Elbette Allah insana hayırlı ömür versin, ömür de bir lütuf neticede ama insanın boğazında bir şeyler düğümleniveriyor elinde olmadan.

Ben de çok pat pat konuştum.Sonuçlar çok mu kötüymüş diye her sorduğunda, kötü işte anne kötü dedim. İlginç demek kabullenmek bu kadar zor.Herkesin içinde böyle bir umut var ki, kimse bir şey kondurmuyor.Hem yaşatan Allah, yaşatır değil mi? Gerçekten koca bir umut içimizde.Rabbim umutlarımızı boşa çıkarmasın.

Hafta sonu küçük kız kardeşim, annem ve biz hep beraberdik.Güldük bol bol.İnsanın kardeşiyle iyi anlaşabilmesi çok güzel bir durum.Kızımın kardeşi olur mu, bilmem. Yalnızlık çeker mi, onu da bilmem.Çok da düşündüğüm söylenemez.Etrafımda idealleriyle yaşayan, onlarla hayatını dolduran çok kişi var. Bazılarına hayran olmamak elde değil.Onlar gibi olur mu, onu da bilmiyorum. Kısmet…
Ama ben en çok güzel ahlaklı insanlara hayranım.

Bundan sonraki hedefim ayda 3 kitap bitirmek.Madem oturdum gece 4 lere kadar çalıştım.Ayda 3 kitap bitirmek onun yanında çok ulaşılmaz bir hedef değil.

Aslında durumlar o kadar kötü değil, zaman zaman ben çok kötü olsam da.

Şekersiz içmeye çalıştığım çayı yaklaşık 1 saattir bitiremedim yavv.

July 16, 2012 Post Under Öylesine - Read More

Geldik

Geldik dediğime bakmayın.Zaten buralardaydık da, iş güç sınav, ders çalışma derken epey bir hız kaybetmişiz.Neyse bundan sonra kaldığımız yerden devam ederiz.

Yaz geldi, geçiyor, tatile gidesimiz çok; deniz, havuz, akşam vakti esen o hafif meltem…Çeşme Çeşme…Hiç Bodruma gitmedik.Bodrum Bodrum diyemeyişim ondan.Egenin o soğuk suyuna ben bayılsam da baba ve kız için pek uygun değil.

Aslında bütün enerjim bitmiş gibi hissediyorum.Nasıl kafayı toplayıp nasıl ders çalışmışım şu an ben bile şaşırıyorum.

Aslı Elif çok mutlu.Onun huzuru dünyamızı dolduruyor.Kız çocuğu olduğunu yeni yeni gösteriyor.Kıyafet seçiyor, mağazaları gezerken kendi beğenip alıp geliyor.Benim beğendiklerimi alıp, üzerine tutup “Bu bana büyük anne” diyor.

Geçenlerde sınıf arkadaşının babasını görüp “Armanın babası, çok yakışıklı” diye bağırdı onca kişinin içinde.Gerçekten adam çok yakışıklı ve böyle bağırınca bir taraftan utandım bir taraftan adamla karşılıklı gülüştük.Sonra eşine anlatmış olanları, eşiyle konuşup tekrar tekrar güldük.Kıvanç Tatlıtuğ’dan henüz haberi yok :) Muhabbete bakın!!!
Ayrıca kellerden de hoşlanmıyor.Aylar önce okulda etkinlik olarak bir arkadaşının eczacı anne ve babası gelip krem yapmışlar.Adam biraz kelmiş, olay boyunca adama sürekli çirkin diye bağırıp öğretmenini zor durumda bırakmış :)

Bazen sabahları okula gitmek istemiyorum diyor.Hemen “Bak okulda arkadaşların birçok şey öğrenir ama sen öğrenemezsin” diyorum, damarına basıyorum anlayacağınız ve bizim cimcime anında kalkıyor :P

Okulunu çok seviyor olması ve okulun ona çok şey verdiğini görmek ise en büyük avuntum.

Yazdıklarıma bakınca hayatımda kızımdan başka bir şeyim yok hakikaten.

Onca iş arasına babamızın ameliyatını da sıkıştırdık.Oldu, bitti çok şükür.

Çakıl Çakmaktaş.Çakıl yaa işte tam Çakıl olmuş burda .Bazı arkaşlar benzetiyordu, fotoyu görünce çok güldüm.

Bu arada saçlarımızı kestirdik.Çok bunaltıyordu.Yazları kısa saçla geçirecek gibi duruyor şimdilik, ilerde istemiyorum kestirmeyin demezse eğer.

Resim Heykel Müzesi’ne gitmişler.Bizden çok geziyorlar.Bakalım bizim kuzuyu bulabilecek misiniz?

Ameliyattan daha yeni çıkmış baba ve yanında hastanede değilmiş gibi poz veren anne.Babanın 2,5 saat ameliyattan çıkmasını bekledikten sonraki rahatlamanın tam bir ifadesi olmuş.

July 13, 2012 Post Under Öylesine - Read More