<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Archives: 2013 January | Aslı Elif Malcı

Archive for January, 2013

Canım…

Akşam bizim çok bilmiş kuzu ısrarla babasının sakalını ve bıyığını kesmesini söylüyor.çok uzamış batıyor diyor.Eşim bana dönüp keseyim mi dedi.Benim onu bu halde daha çok beğendiğimi bilir.Hayır dedim.Onlar benim hoşuma gidiyor, sürt bakayım yüzüme dedim.Geldi sürttü yüzüme.Kızım hala ordan bağırıyor kes kes diye.Ben istemiyorum diye kesmedi.Öyle genç aşıklar gibi bir bakışma bir dokunma oldu aramızda.Çok hoşuma gitti.Aşk hep yakınımızda kal.

January 22, 2013 Post Under Öylesine - Read More

Bugün Cuma…

Her zaman her gün yapılacak en güzel dua…Sık sık bunu düşünür oldum.Başkalarını düşündüğüm kadar kuzumu düşünüyor muyum? Onun için dua ediyor muyum? Bu kadar ahın vahın içinde onun yeri ne?

Hani elime kitap alıp, mecmua alıp bir köşeye çekildiğim özellikle salondaki berjere kıvrılıp kafa dinlediğim ya da geceleri uyandığım zamanlarda kuzum için dua edecek fırsatı değerlendiriyor muyum?

Aslında aşkın en büyüğü en yücesi olan annelik en taze döneminde.Aklıma geldikçe burnumun direklerinin sızladığı bir dönem yani.

Kendime çok kızıyorum.Şunun bunun, müsfettelerin, bozguncuların içinde kaybetttiğim, kırgınlıkların içinde boğduğum o güzel zamanlar için kızıyorum.Yavruma ait olması gerekenleri yavruma ayırmadığım için kızıyorum.

Hoş var bir terakki ama yeterli değil bu konuda.

Bugün ayrıca var bir asabiyet üzerimde.Sadece kendime değil herkese kızabilirim.

Mesela komşuma kızabilirim? Sık sık bizi burdan takip ettiği halde gelip bir açıklama yapmadığı için.

Özellikle anneme çok kızıyorum, hastalığına dikkat etmediği, durumunu hafife aldığı için.

Eşime kızıyorum, benim yaptığım hataları yaptığı için.

Neyse zaman bulmuşken 1-2 bir şey okuyayım.

January 18, 2013 Post Under kuzu - Read More