<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Terrible two | Aslı Elif Malcı

Terrible two

İstediği olmayınca ağlama krizine giriyor, kendini ya da elinde ne varsa ordan oraya atıyor.Hiç istemediğim bir çocuk modeli.Dün akşam yine aynı taktiği uygulamak istedi, hiç oralı olmadım.Tv seyretmeye devam ettim.Seyrettiğim şey ise onun videoları.Sanmayın dizi ya da dv di felan, nerde?
Neyse kafamı öyle bir cevirdim ki ne halin varsa gör dedim.Benim ilgilenmediği görünce volume biraz düştü, sonra tekrar aynı şey olunca odayı terkettim.
Bir süre bunu deneyeceğim.Ne öyle şımarık çocuk tavırları.Aslında biraz büyüsün annesinin nasıl sert biri olduğunu anlayacak ama şimdi çok küçük.Bekliyorum, zamanın geçmesini bekliyorum.Sabır ve emek gerekiyor.
Baba hafif grip nezle yanına çok sokulmasını istemiyorum. 2-3 gündür akşamları yalnız ilgileniyorum.En büyük sorun zaten uyku.Bıraksam sabahlayacağız.

Kitaplar okunacak, ışıklar kapılatacak, sonra açılacak, tekrar kapatılacak, sonra salıncağa gidilecek biraz sallanılacak sonra bir deneme daha yapılacak.

Resimde kitap okuyoruz.Kitapta gördüklerinin ismlerini söylüyor, ben onaylıyorum, birşeyler uyduruyorum.Aslındsa bütün kitapları attık yatağın içine.Biri bitince diğerine geçeceğiz.Başka bir oyun ise renkleri söylemece oyunu.Renkleri farkettik.Sürekli renkler gösteriliyor ve isimleri söyleniyor.2 yaşın ilk hediyesi bize renkler oldu.

Bazen beni öyle şaşırtıyor ki ayy bu çocuk üstün zekalı felan mı diyorum abartıp.Bazende çok normla bir çocuk oluyor.Neyse işte günler ve geceler böyle geçiyor.

January 12, 2012 Post Under kuzu - Read More

One Response to “Terrible two”

  1. Küçükprenses says:

    Uyku hepimizin sorunu demekki.
    Bizde aynı süreçten geçiyoruz. Işığı aç kapa, kitap oku tekrar kapa, ayakta salla:)

Leave a Reply