<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Bana beni kim anlatır? | Aslı Elif Malcı

Bana beni kim anlatır?

Huzur için bazı şeyleri çok dile getirmemek gerekiyor, bazı şeyleri ise hiç düşünmemek.Vardır bir hikmeti deyip  geçemek en iyisi. Dır dır dır, car car car…Çok gereksiz.Gereğinden fazla önemsemeye  sebebiyet veriyor.Değersiz kişi ve konulara değer vermek gerçekten saçma.Zamanla öğrenilinen  birşey mi ya da insanın doğuştan sahip olduğu bir mizaç mıdır acep? Kendimle kıyas edince özellikle ev ortamında eşimi boğmamaya dikkat ettiğimi farkediyorum.Biraz kadınlık biraz anaçlıktan dolayı üzülsün istemem.Öfkemi içime atarım, o konuyu açtıkça konuşurum.Aslında öfkem konuşmama öyle mani olur ki suskunluğum katran olur içime öyle bir akar ki…Bu da olayların farklı bir yönü, zor yönü, insana zarar veren yönü.Neyse ki küçük şeylerden mutlu olan bir insanım.Yenilikleri, değişiklikleri seviyorum.Mutlu ediyorlar beni.Daha doğrusu öyle saçma sapan kişi ve olaylara takılıp mutsuz olmuyorum.Bundan belki küçük şeylerin beni mutlu ediyor olması.Küçük küçük notlar almışım sağa sola, öyle güzel notlar ki okuduklarım arasında hoşuma giden cümle ya da paragrafları yazmışım, altını çizmişim, yıldızlar koymuşum, kendimde karşılıklarını yazmışım ve beni nasıl rahatlattıklarını mutlu ettiklerini kazımışım hafızama.Evimin bir köşesine istediğim bir şeyi alıp koymuşsam ve bu çok istediğim bir şey ise değmeyin keyfime.Sonra kendimden  geçerek seyrettiğim bir film mesela.Asla unutmam, günlerce düşünürüm, bir karakter olur içine girerim.

Babası, ben ona kuru fasulyenin faydaları benzeri çok değerli bilgiler verirken “car car car kafamı patlattın” diyor, kuzu da bana dönüp “car car car” diyor.Bu kadar lafın üstüne bir de car car car etmiyorum diyorum bende 🙂

Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemesin.Merhametini bizden esirgemesin.Şükrü hayatımızdan çıkarmasın.Sağlık sıhhat versin, sevdiklerimizle imtihan etmesin.Belli ki gerisi kolay.

Gece yatakta eşimle ne kadar yorgun olursak olalım o gün kuzunun yaptıklarını birbirimize anlatıp fingirdeşiyoruz. Yaptıkları daha bir anlamlı geliyor, öyle bir fasıl oluştu uyku öncesi.Güzel oluyor, yorgunluk alıyor, uyku açıyor :))

Geçen gün D&R ye gittik, kuzuya kitap bakalım diye.Tübitak kitaplarına baktık.İstediğim gibi değillerdi.Daha sonra babası benim beğenmediğim tüm tübitak yayınlarını alıp gelmiş.


Misafire gitmektense misafir bize gelsin istiyoruz duyrulur 🙂


Eşimin bir akrabasının askerlik bitimi yolu ankaraya düşmüş, kuzuyu da görmeye geldi.Bizim kız şu sıralar çok uyumlu bir modda, herkese sokulmalar, sosyalleşmeler felan.Gelen misafiri öyle güzel ağırladı ki, sarılmalar, oynamalar, biz seyrettik yine şaşkın şaşkın.Misafirde de maşallah bir çocuk sevgisi vardı, ayrıca çok sempatik bir çocuk, kızımla çok iyi anlaştılar.Doğduğundan beri gelmek istiyormuş, artık yazın da gelmeye söz verip gitti.Misiafir biz süslenemeden baskın yaptı, öyle ev haliyle karşıladık ana-kız.

Ahh tıfılım fotolarda iyice tıfıl çıkmış.Şu dişler bir tamamlansa da o da kurtulsa biz de.Bu yaşlarda diş çıkarmakta çok farklı bir olaymış. Acıyor acıyor diye ağzını açıp gösteriyor.Aynaya gidip ağzını açıp uzun uzun bakıyor.Komik oluyor hakkaten 🙂

January 20, 2012 Post Under kuzu, Öylesine - Read More

One Response to “Bana beni kim anlatır?”

  1. Betül says:

    Ay maşallah ya:) diş konusu beni şimdiden korkutuyor..

Leave a Reply