<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Yalan | Aslı Elif Malcı

Yalan

Yalan konusuna geleceğimizi hiç düşünmemiştim.Ancak istemediği birşey olduğu zaman mesela uyutmak istediğim zaman ” çok acıktım”, banyo yaptıracağım zaman “tozan bakıcam” gibi şeyleri çok kolay söylüyor.Aslında hiçbirisi gerçek değil.Ben zorladığım zaman böyle yapıyor.Direnmek ağlamak sızlnamak yerine böyle kolay bir yol seçiyor, aman Allahımmmmmmmmmm :((

Kolay mı yalan söyleyecek? Elbette yalan söylediğinin farkında değil.Ancak bir meyil olduğu kesin. Karşısındaki insanın inanacağını düşünebilecek kadar saf olmakla bu meyil birleşince böyle bir tablo çıkıyor ortaya.Açıkcası bunu farketmek beni oldukça rahatsız etti.Ne yapmak lazım bilmiyorum.Benim çok zorlayıcı ve ısrarcı olmamdan kaynaklanıyor, burası çok açık.Tıkandım kaldım.Ezik, karşısındaki kırılmasın diye ya da küçük bir çıkar için yalana başvuracak birisi olsun istemiyorum.Ne bileyim ne zor iş bu. Uzman görüşü lazım.Daha çok okumalıyım.Daha çok küçük diye bu tip konularda geç kalmak istemiyorum.Kitap arayışındayım.

*
Konuşmak bir sanat ve ben bu sanatı takdir ediyorum.Ben böyleyim, kabayım, zartım zurtum demek yerine ben de bir sanatçı olmaya karar verdim.Bir süre sonra sıkılıp vazgeçermiyim bilmiyorum ama şimdilik çok istiyorum.Mesela dün gittikçe zayıflayan bir tanıdığıma “iyice zayıflamışsınız, zayıflık hiç yakışmıyor” demek yerine ” iyice zayıflamışsınız, biraz kilo alın eminim çok yakışacaktır” dedim.Bu sanatı kız fazla büyümeden iyice özümsemem lazım.Zira her güzel ilişkinin içinde biraz sanat olmalı.

Yakınlarda okul olarak Eymire gitmişlerdi.Botanik hocası böcekleri anlatıyormuş.Gözler açık dinliyor ama ağız da açık 🙂

October 7, 2011 Post Under kuzu, Öylesine - Read More

Leave a Reply