<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Tatil ve biz | Aslı Elif Malcı

Tatil ve biz

Tatildeyiz…

Ne umutlarla ne hayallerle gelmiştim. Kuzum eğlendikçe kuş gibi kanatlanacaktım ama her tatilde olduğu gibi yine hastalandı ve 1. gün eğlendiğiyle kaldı.
Hastalığı da geçiyorum 4 gündür birşey yemiyor. Ağladım sinirimden bugün ve bir daha tatil mi tövbeler olsun dedim.

Elimizde sadece kuru kuru fotolar var; belki ilerde böyle bir tatili hatırlatacakları için hiç bakmak istemeyeceğim. Bu kadar kötü geçeceğini hiç düşünmemiştim ancak kısmetten öteye birşey geçemiyor.Yok mu buralara dua gönderecek dostlar? Oysa öyle çok ihtiyacım var ki, diye yazmışım tatilin başında.

Evet kuzunun hastalanması beni şoke etmişti.Şaka gibiydi.Tatile geliyoruz ki bu her seferinde aksamadan böyle oluyor birden hastalık, her seferinde başka bir hastalık ve darmadağın olan anne ve baba.

Neden şaşırmışsam çok şaşırmıştım.Oysa tatilden 3-4 gün önce çok fena hastaydım ve Elife  bulaşmasın diye çok dua etmiştim.Fakat ne zaman ben hasta olsam arkasından o hasta olmuştur.Bu tecrübelerle sabit olmasına rağmen ben hala kabullenememişim.

Hastalık hali 3 gün sürdü.Tatil boyunca hiçbirşey yemedi.Yanımızda keçi sütü ( golden goat) ve pediasure götürmüştüm.Onu içirdim.Günde 5 ölçek, yaklaşık 200 cc lik bir mama karışımı oluyor.Biraz da yoğurt.Ölmeyecek kadar yedi diyebiliriz.Birşey yedirmeye çalışsam “ben sevmiyorum onu” ya da “çok acıkmadım” cümleleriyle karşılaştım.Onun dışında hiç hasta olmamış gibi eğlenmesini bildi.Çok mutluydu.O mutlu biz mutlu kısa bir tatil geçirdik.Ne zaman hastalansa ve ateşi çıksa, sonrasında çenesi düşmüş zekası açılmış oluyor.Çok farkedilir bir sıçrama yaşadık tatilde.Farklı uyaranlar farklı algılara sebep oldu belki de.Öyle şeker ve öyle komik bir çocuk ki neresini yesem diye haykırıp durdum ortalarda.Maşaallah kuzşuma.

3 yaş dönemi ve herşeyi ben yapabilirim diye başlayan cümleler.Ne havuzda ne denizde ne kendine ne simidine dokunmama izin vermedi.Kendim kendim diye avaz avaz bağırdı.Ben yüzerken “evet yapabiliyorsun” diye seslenmesi karşısında diyecek birşey zaten yoktu.

Anne 6 aylık izinden sonra haziranın ortasında işe başlamıştı ve tatil için eylül ayını uygun gördü.Baba da temmuz ve agustos sıcagında bir yere gitmekten hiç hoşlanmayınca eylülde havaların iyi olması için dua edip, düştük didim yollarına.Hava çok iyiydi deniz çok sıcaktı.Her tatil sonrası olduğu gibi yine denize  doyamadan döndük evimize.Ne olacak bizim halimiz 😛

September 19, 2011 Post Under kuzu - Read More

One Response to “Tatil ve biz”

  1. FERDA says:

    biraz daha büyüsünler hele,daha iyi olacak daha zevkli tatillerimiz 🙂 az daha sabredicez canım, başkaca diyecek bişey yok…çok geçmiş olsun…

Leave a Reply