<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Canım yavrum | Aslı Elif Malcı

Canım yavrum

Haftasonu odasının perdesini yıkayıp, ütüleyip takmak için merdivene çıktığımda o da odadaydı.Merdeveni açmamı, üstüne çıkmamı öylece seyrediyor gözüküyordu.Ancak ben merdiven tepesine çıkınca birden “anne anne dikkatli ol, orası çok yüksek, bak ben küçücüğüm, oraya çıkamam” diye bağırmaya başlayıp, merdivenin ayağına sarılması bir oldu.Ben onu teskin etmeye çalışmış olsamda merdivedeki işim bitene kadar aynı şeyleri tekrar etti.İşim bitip ona sarılınca “çok korktum” dedi.Çok duygulandım.İlk kez böyle bir tepkiyle karşılaştım.Tepki demek doğru değil aslında.Doğru tabir sevgi gösterisi olmalı.

Ne zaman büyümüştü, bu kelimeleri daha önce kullanmışmıydı? Gözlerimden yaşlar boşaldı, sesim parça parça oldu.Anne olmak, biri tarafından böyle sevilmekti; belki de ilk kez.

Kreş olayı çoğu yönden çok iyi.Keşke daha önce göndermiş olsaydım diye çok söylendiğim olyor.

Ancak bazen çok endişeye kapılıyorum.Dün akşam Elifi teslim alırken yine yüzünde çizikler vardı.Öğretmeni diğer çocukları teslim ederken kalemle yüzlerini boyamaya çalışmışlar, çizikler kalem çiziği deyince, bütün gece bu konu kafamı meşgul etti.Çocukların yanında her şekilde birinin olması gerekmiyor mu? Yardımcı öğretmen nerde? Sonra çizik atacak kadar sivri uçlu kalemler yalnızken neden ellerine veriliyor diye bir mesaj attım kreş müdürüne.
Canım yavrum Rabbim korusun seni ve bütün kuzuları.

November 2, 2011 Post Under kuzu, Öylesine - Read More

3 Responses to “Canım yavrum”

 1. FERDA says:

  mesaj atıp uyarmakla iyi etmişsin canım, Allah korusun kuzularımızı.
  Ayrıca kreş resmine bayıldım,iyi fikir, bende rica etmeliyim kreşten böyle bir resim 🙂

 2. hande says:

  Allah korusun, iyi ki de uyarmışsın..

 3. hande says:

  Önceki yazıya yorum bırakacaktım, yoruma kapalı diye yazıyor, ben de buraya yazayım dedim..Öncelikle güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederiz..Beril’i sakin bulduğunuza da çok sevindim, muhtemelen değişik ortam faktöründen kaynaklı bir sakinlik….Kısacası ikinci donmuş embriyo çocukta eşin çok aradığını bulamayabilir..Benden uyarması..
  Güzel sohbetiniz ve güzel ikramlarınız için çok teşekkür ederiz..Güzel kuzunuzu öperiz..Sevgiler..

Leave a Reply