<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Burdayız | Aslı Elif Malcı

Burdayız

Ahmet er Rifai’yinin 5 sayfalık duasının bir bölümüyle dostlara selam gönderip, burdayız diyelim 🙂

Ey Allah’ım! Sen Melik’sin. Hakk’sın. Hayy’sın. Senden başka ilah yoktur. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Kötülükler işledim. Nefsime zulmettim. Günahlarımı itiraf ediyorum. Hatalarımı bağışla. Günahları senden başka hiç kimse bağışlayamaz. Ey Gafur, şekür ve halim olan Allahım. Hamde layık olan sensin. Sana hamdederim. Çünkü sen bana bir sürü mevhibeler tahsis ettin, fazlını ulaştırdın. İhsanınla beni kendine dost yaptın, sıdk kapısının bekçisi kıldın. Bu sıdk ile bana bir çok nimetler verdin. Belaları benden uzaklaştırıp istediğim şeylerde beni muvaffak kılarak bana ihsanda bulundun.

Yine sana dua, münacat ve tazarruda bulunduğumda bana icabet ettin. Seni nerede olursa olsun arzuladığımda kendime komşu ve hazır buldum. İşlerimde yardımcı ve gözetleyici buldum. Hatalarımı bağışlayıcı ve ayıpları örtücü buldum. Ahirete ne hazırladığımı görmek için gönderildiğim şu ibret ve imtihan dünyasına geldiğimden beri, göz açıp kapayıncaya dek senin iyilik, hayır ve yardımının kesildiğini görmedim. Ben bütün zararlı ve dalalete düşürecek şeylerden, musibet ve belalardan, ayıplardan, kıtlık ve zor şartlardan, ihtiyaçlardan ve üzerime her çeşit belaları sevkeden kederlerden azad edilmiş kölenim.

Senden güzellik ve faziletten başka bir şey görmedim. Senin bana yaptığın iyilikler sayılmayacak kadar çoktur. Senin bana yaptıkların mükemmel, lütufların ise benim kefilimdir. Fazl-u kereminin ardı arkası kesilmez. Sen benim ayağımı kaydırmadın. İsteklerimi gerçekleştirdin. Hazarda (barış ve güven) ikram, seferde ihsan ettin. Hastalıklarıma şifa verdin. Dünya ve ahirette bana afiyet bahşettin. Düşmanlarımı bana saldırtmadın. Bana kötülük yapmak isteyenlere karşılığını verdin. Düşmanlık edenlerin kötülüklerinden beni kurtardın…

February 22, 2012 Post Under Öylesine - Read More

2 Responses to “Burdayız”

 1. şenol eskin says:

  Aslı Hanım;
  Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği Başkanı’yım. Kuşadası’nda Osmanlı Dönemindeki Tarikatlar başlıklı sayılalilecek bir çalışma da yürütüyorum. R’esmi belgelere göre Kuşadası’nda tek bir kayıtlı tarikat yeri var. Bunun Rıfai Tariukatı alanı olduğunu biliyoruz. Cumhuriyet ile birlikte bu alan kamulaştırılıyor vs..
  Rıfai Tarikatı yanında “özel ev tekkeleri” diyebileceğimiz -çeşitli tarikatların- yerleri de var tabii.
  Rıfai Tarikatı ile ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz bilmiyorum ama, çalışmamda bana yardımcı olabilir misiniz?.
  İyi çalışmalar
  Şenol Eskin- Kuşadası

 2. ilknur malci says:

  Aslı kızımın ismi aslında.ben sizden fazla birşey bilmiyorumdur emin olun 🙂 ben de bu duayı bir yerden okuyup koydum.tarikatlarla ilgim pek yok.

Leave a Reply