<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> O kadar kötü değil | Aslı Elif Malcı

O kadar kötü değil

Bizim iş yerinde kapılara asansör yakınlarına yakını vefat edenlerin ilanları asılıyor genelde.Göz atmadan geçemiyorum her nedense.Geçenlerde birinin dedesinin vefat haberini okuyunca garipsedim, ilk kez “dede” lafzı ile karşılaştım bu türden ilanlarda.Hem de saçma geldi; hani yaşını başını almış birinin ölümünü bu derece duyurup teselli beklemek anlamsız geldi.Şu sıralarda 70 yaşı duyunca “Vayy bee iyi yaşamış” dediğim için.

Annem 3 hafta sonra hastaneden çıktı.Sonuçlar hiç iyi değil.Riske atılacak bir durumu yok; kemoterapiye devam.Elbette Allah insana hayırlı ömür versin, ömür de bir lütuf neticede ama insanın boğazında bir şeyler düğümleniveriyor elinde olmadan.

Ben de çok pat pat konuştum.Sonuçlar çok mu kötüymüş diye her sorduğunda, kötü işte anne kötü dedim. İlginç demek kabullenmek bu kadar zor.Herkesin içinde böyle bir umut var ki, kimse bir şey kondurmuyor.Hem yaşatan Allah, yaşatır değil mi? Gerçekten koca bir umut içimizde.Rabbim umutlarımızı boşa çıkarmasın.

Hafta sonu küçük kız kardeşim, annem ve biz hep beraberdik.Güldük bol bol.İnsanın kardeşiyle iyi anlaşabilmesi çok güzel bir durum.Kızımın kardeşi olur mu, bilmem. Yalnızlık çeker mi, onu da bilmem.Çok da düşündüğüm söylenemez.Etrafımda idealleriyle yaşayan, onlarla hayatını dolduran çok kişi var. Bazılarına hayran olmamak elde değil.Onlar gibi olur mu, onu da bilmiyorum. Kısmet…
Ama ben en çok güzel ahlaklı insanlara hayranım.

Bundan sonraki hedefim ayda 3 kitap bitirmek.Madem oturdum gece 4 lere kadar çalıştım.Ayda 3 kitap bitirmek onun yanında çok ulaşılmaz bir hedef değil.

Aslında durumlar o kadar kötü değil, zaman zaman ben çok kötü olsam da.

Şekersiz içmeye çalıştığım çayı yaklaşık 1 saattir bitiremedim yavv.

July 16, 2012 Post Under Öylesine - Read More

Leave a Reply