<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Bayram bayram gibiydi | Aslı Elif Malcı

Bayram bayram gibiydi

Ramazan bayramının üzerinden nerdeyse 2 hafta geçti.Ramazan yoğun ve yorucuydu.Ramazan ayında dünyalık şeylerle çok  meşgul olmamak gibi kendi kendime bir karar almıştım. Mesela  taşınmak gibi insanın hayatını altüst eden büyük bir işe asla girişmek yoktu.Gerçekten dünya batsa asla böyle bir hatayı tekrar yapmam diyerek yapmışlığım olduğunu belirteyim.Ancak bu ramazan öyle bir işe giriştim ki dışardan dünyalık gibi gözükebilir ama ben bu işle uğraşırken yüreğim pır pır etti her anında Rabbime şükrettim.Anladım ki  ibadete çok fazla istidatı olmayan benim gibiler için Allaha yaklaşmanın en kestirme yoluydu bunlar.

Ramazana 1-2 gün kalmıştı.Kafam attı birden.Satarım bu dünyanın anasını dedim.Aradım Kazım ustayı.Verdim annemin adresini.Her yeri yeniden yap dedim adamcağıza.Adam 4 koldan çalışıp bayrama 4-5 gün kala her şeyi halletti.Annemin evinde eski adına çok az şey kaldı.Kaşığını-çatalını,  halısını- perdesini, ucağını-fırınını,koltuklarını, beyaz eşyalarını her şeyini yeniledik.Mutfak baştan yapıldı.Günlerce git gel temizlik yaptık.Annemle cebelleşerek bütün eski dökük eşyaları attık.Evi tanınmayacak hale getirdik.Ev çok yeni ancak TOKİ den alındığı gibiydi.Eksiği çoktu.Herşeyi hallettik.Annemi sonunda evine yerleştirdik.Çok itiraz etti.Dinlemedik.80 M2 lik şirin saray gibi bir ev oldu.Çok sevindi, çok rahatladı, çok dua etti.Biz çok sevindik, ben çok sevindim. Hele babam nasıl sevindi.

Üzerimden bir dünya yük kalktı anlayacağınız.Ohhhh beee dünya varmış.Nasıl yaşıyormuşum bu yükle ben? Sonra dalga geçtik annemle : “Bak bu eşyaları eskitmeden ölmek yok” diye.

Biliyorum ki kendi evinde çok daha rahat ve huzurlu.

Bu yüzden ramazan huzur, bayram bayramdı benim için.

Anneannemizin evinin dağınıklığına bakmayın.Çok şeker bir ev oldu.Güle güle otursun.

September 4, 2012 Post Under Öylesine - Read More

Leave a Reply