<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Geç gelen tatil | Aslı Elif Malcı

Geç gelen tatilNedense bu sene herkeste bir yorgunluk vardı.Tatili Eylüle bırakmakla pek iyi etmediğimizi ramazan sonrası iyice hissettiğimiz yorgunlukla daha bir anladık.Eski tatil yerimize yine gittik.O güzel denizinde yüzerken ben yine bundan daha güzeli olabilir mi dedim.

Yüzme işi epey bir ilerlemiş ancak hala dalamıyorum.Suyu yarıp içerde ilerleyemiyorum.Mutlaka tekniği vardır ancak ben yapamıyorum.Ayrıca akrobatik 1-2 hareket denemek istedim ama olmadı.Bir onlar kaldı yapamadığım.Neden yazıyorum bunları yakın zamana kadar yüzmeyi bilmediğim gibi kaç defa havuzda boğulma tehlikesi atlattım.Bir keresinde havuzda suyun içinde asılı kalmıştım.Yanımdaki arkadaş ben olmasaydım gidiciydin deyip gülmüştü.Ancak yılmadım korkmadım.Ayrıca Didim Akbük koyunun denizi çok sakin ve insanı hiç yormuyor.Rahatlıkla açılabildim çok yorulmadan.

Elif tatili çok sever.Suya havuza bayılır.İlk gün otele varır varmaz baktım yorgunluktan adım atacak hali yok hemen havuza götürdüm.Su çok rahatlattı.Çok mutlu oldu.Simidi dolu olmadığı için simitsiz her gün havuza giden çocuk havalarında suda çok güzel oynadı.Öyle mutlu oldu ki onu öyle gördükçe huzur ve mutluluk doldu içimize.Dolu dolu bir tatil geçirdik: havuz, deniz, yemek, çay molaları esnasında yapılan hoş sohbetler çok güzeldi.Bebek arabası yanımızdaydı Elif öğlen uykusunu orda uyurken biz de eşimle oturup sohbet ettik.Boş boş oturup havadan sudan konuşmak da güzeldi.

Elif internetten sürekli su kaydırağı videolarını izleyip ben de kayıcam ben de kayıcam diyordu ancak tatilde kaydıraktan kaymaya cesaret edemedi.Tepesine kadar çıktı ama korkup vazgeçti.Hele kaydırağı ilk gördüğünde heyecandan çığlıklar atamaya kontrolsüz hareketler yapmaya başlamıştı ve ben de sakin olması için uyarmıştım.Bana dönüp: “anne şımarıyorum, arkadaşlarım kaydırağı görselerdi onlarda bağırırdı” diye bana karşılık vermişliği vardır bu kuzunun.Ancak heyecan ve merak onu 1 dakikadan fazla bir yerde oturmadı.Sürekli dolaşmak etrafı keşfetmek istedi.Bazen anne dolaşabilir miyim deyip izin istedi bazen ortadan kaybolup babayı çok kızdırdı.

Tatilin en kötü tarafı eşimin olağan paranoyaklığı idi ki gerçekten bunaltıcıydı.Mutlaka Elifin yanında birimizin olmasını istiyordu.Ortadan kaybolsa panikliyor ve sinirleniyordu.Bu tavrı en çok Elifi rahatsız etti.Ben denizdeyken o plajda Elifin yanında oldu, o denizdeyken ise ben.Gün geçtikçe bu paranoyaklığı hiç azalmıyor aksine artıyor gibi.

Eylül tatilinin en stresli tarafı hava ve deniz nasıl olacak konusuydu ancak hava ve deniz çok güzel; akşamlar ılık ve sakindi.Ege olunca rüzgar bekliyor insan ama çok sakindi.

Elifin en çok hoşuna türk hamamında sıcak suyla keyif yapmak gitti.

İşte böyle 1 haftalık kısa bir tatildi.Böyle olunca ilk günden hemen bitecek gidecek duygusuna kapılıyor insan ve bu da geriyor, tadına varmak yerine.

September 25, 2012 Post Under Öylesine - Read More

One Response to “Geç gelen tatil”

  1. Naz ın annesi says:

    Tatilin kötüsü olurmu? 🙂 ohhh deniz kokusu geldi burnuma 🙂
    Canım, facede de yazdığım gibi;kesinlikle 1.,2., ve 4. fotolar çerçevelik,hiç zaman kaybetmeden evdeki yerlerini alsınlar 🙂

Leave a Reply