<BGSOUND src=\"adres\" loop=infinite> Garip | Aslı Elif Malcı

Garip

     Daha önceden başka başka yerlere birşeyler yazıp durmuşum.Ne gariptir ki daha samimi daha derin yazmışım.Daha kendim olmuşum.Okurken o halimi özlediğimi farkettim.Koca 1 yılı bırakıp işe başladım.Daha relax, daha cool olsaydım herşey daha mı iyi olurdu? Kızımda daha rahat bir bebek mi olurdu? Ben kendime daha çok vakit ayırsaydım şartları zorlasaydım daha planlı iradeli olsaydım!!!! Sanırım bu cümle böyle uzayıp gidecek ama geçen zamanı geri getirmenin imkanı yok elbette. Ne dersem diyeyim tek başına bebek  bakmak çok zor ve 1 yılın sonunda  insanın  kendini benim gibi dağıtmış olarak bulma olasılığı da oldukça yüksek.

  Neyse şöyle en azından yollarda okumak için yanımda kitap bulundurmalıyım.Böylesi evde okumaktan daha kolay.Kapanı okumak istiyorum.Ölüm üzerine adı sanı duyulmamış bir yazarın güzel bir kitabı oldugu söyleniyor ama tabikii okumadan pek birşey demek zor.Elif Şafak’ın Aşk’ınıda bitirmem gerekiyor.Çok az kalsada bende hayal kırıklığı yaratan bir kitap oldu.Ellaya kendimi yakın hissedemedim ve kitapta  madde madde olarak yer verilen  kavramların çoğunu daha derin  kalemlerin yazdığı eserlerden okumuştum.Ayrıca tebrizli şemsin ölümü üzerinede birşeyler okumuş olunca yazarımızın kurgusundan pek hoşlanmadım ve hazır şablon kullanılarak yazılmış bir kitaptan öteye gidemedi benim için Aşk.

  Bir ara Cemil Meriç okumalıyım.Bütün kitaplarını… Şöyle 1-2 gün ayırıp en azında altını çizdiğim
yerleri  gözden geçirmek bile beni alıp götürmeye yetecek biliyorum.Öyle özledim ki ifadelerdeki keskinliği, anlatılışlardaki yoğunluğu kültür yoğunluğunu, edebiyatı, kendinden eminliği herşeyini özledim.

   Sonra şiir  okumayı özledim.Hani o sevdiğimiz şiirlerin çıktısını çantamızda defter aralarında saklarız, mısralarını  ağzımızda geveler dururuz  yaaa işte ben bu gençlik halet-i ruhiyesini de özledim.Hem de çok.

   Anlaşılan çok bunalmışım!!!!

December 18, 2009 Post Under Öylesine - Read More

3 Responses to “Garip”

  1. k.i.s.d. says:

    Çoook iyi anlıyorum seni, hem de çok!

  2. Sanal Dünyamız says:

    🙂

  3. ozguranne says:

    Cemil Meriç evet… bence de…

Leave a Reply